O Mnie

Urodziłem się w Pabianicach 21 czerwca 1950 roku.  Moi rodzice Stanisław i Helena byli szanowanymi Ja z Wiesiamieszkańcami tego miasta ojciec był naczelnikiem urzędu pocztowego w Pabianicach a matka gospodynią domową. Tam właśnie uczęszczałem do szkoły, zostałem absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego im. Jędrzeja Śniadeckiego w roku 1968 , by następnie kontynuować naukę na Wydziale Filozoficzno -Historycznym UŁ.

Po ukończeniu studiów w 1974 rozpocząłem prace jako nauczyciel najpierw w Liceum Ekonomicznym w Łasku gdzie poznałem moją przyszłą żonę. Nauczałem też  w szkole podstawowej w Sędziejowicach. W 1980 r. wstąpiłem do "Solidarności" , bo widziałem w tym wielką szansę dla Polski. W wyniku mojej działalności przeciwko komunistom zostałem internowany w grudnia 1981. Był to nie tylko okres ciężki dla mnie, ale też dla mojej rodzinny. Wiesia moja żona została sama z 3 dzieci. Na szczęście siła mojej żony, wsparcie babci i naszych przyjaciół pozwoliły jej doczekać mojego wypuszczenia w czerwcu 1982.

 

W ramach kontynuacji mojej politycznej działalności w 1990 zostałem wybrany radnym i burmistrzem Łasku. Gdy przestałem piastować stanowisko burmistrza powróciłem do miejsca z początku mojej kariery, szkoły w Sędziejowicach. Zostałem tam dyrektorem, a całą swoją energię poświęciłem na to by ta wiejska szkoła stała się piękna i nowoczesna. Do tej pory czuję dumę gdy myślę o ogrodzie botanicznym urządzonym przeze mnie wokół  szkoły, miasteczku ruchu drogowego, ogrodzie skalnym,  nowej sali gimnastycznej i dodatkowych sal lekcyjnych, ale jeszcze większą dumą są dla mnie ludzie których mogłem kształcić przez te wszystkie lata, gdy byłem związany z edukacją.

W mundurze

Przez 18 lat pełniłem też społeczną funkcję Prezesa OSP w Łasku, wkładając wraz z kolegami druhami wysiłek w w dbanie o wyszkolenie i o stronę materialną naszego OSP. Pozyskaliśmy kilka pojazdów, wyremontowaliśmy gruntownie  strażnicę, wyposażyliśmy część bojową OSP oraz kuchnięStraż

W 2005 roku postanowiłem powrócić do polityki, zostałem wybrany senatorem na VI kadencję Senatu . Dzięki Waszemu poparciu mogłem was reprezentować także w kadencjach VII i VIII. Przez cały ten czas dbałem zarówno o nasz region jak i naszą ojczyznę, szczególnie ważne dla mnie były drogi publiczne oraz obronność kraju. W związku z moją działalnością zostałem uhonorowany medalem „Za zasługi dla obronności kraju”. Przykładałem ogromną wagę do spraw OSP w moim regionie.

Od 2018 reprezentuję Was w sejmiku łódzkim.

 

Przez całą moją karierę wspierała mnie moje rodzinna, moja ukochana żona Wiesława Anastazja oraz nasze pięcioro dzieci. To myśl zarówno o moich jak i państwa dzieciach sprawia, że chcę zmieniać Polskę na lepsze. Dlatego liczę, że będę mógł ten cel realizować jako wasz reprezentant w Sejmie.

Rodzina

 

stat4u ') //--> stat4u